Estes Express Lines zapowiada otwarcie nowych terminali cargo

W związku z nabyciem posiadłości od swojego bankrutującego konkurenta Yellow Corp., przewoźnik ładunków drogowych, Estes Express Lines, ogłosił plany otwarcia serii nowych terminali ładunkowych. To "największy napływ terminali i sprzętu" w ostatniej historii firmy z siedzibą w Wirginii.

Estes przejmuje posiadłości Yellow Corp.

Estes był jedną z kilku firm, wraz z XPO i Roadrunner, które wyraziły zainteresowanie zakupem aktywów Yellow Corp. po tym, jak zadłużona linia przewozów ciężarowych złożyła wniosek o upadłość w 2023 roku i rozpoczęła wyprzedaż majątku, aby spłacić długi. W wyniku tego porozumienia, Estes nabył 24 terminale, które w sumie dodają do jego sieci 985 bram, a także ponad 130 ciągników siodłowych i 6 000 naczep, wraz z tysiącami innych elementów sprzętu, takich jak belki ładunkowe, worki powietrzne i stoły do przewozu towarów.

Nowe terminale na horyzoncie

Spośród dodatkowych lokalizacji dla terminali, które będą uruchamiane jako część przejęcia Yellow, najważniejsze to: Reno, Nevada; Cinnaminson, New Jersey; Tacoma, Waszyngton; San Fernando Valley, Kalifornia; Boynton Beach, Floryda; Detroit, Michigan i Austin, Teksas. Estes planuje otworzyć dodatkowe sześć terminali na terenie całego kraju do końca czerwca, a pozostające nieruchomości nabyte od Yellow mają nastąpić wkrótce potem.

Co to oznacza dla klientów?

"Otwarcie nowych terminali nie tylko łagodzi zatłoczenie, ale także zapewnia efektywność, niezawodność i wartość dla naszych klientów, otwierając drogę do płynniejszej obsługi i lepszego doświadczenia" - powiedziała Carrie Johnstone, wiceprezes ds. doświadczenia klienta i innowacji w firmie Estes. "Zakup tych terminali to dopiero pierwszy krok - teraz skupiamy się na jak najszybszym ich wykorzystaniu, aby jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów, co właśnie robimy z tymi pierwszymi."

Przewaga Estes Express Lines

W wyniku upadłości Yellow Corp., kilka firm transportowych, w tym Estes Express Lines, XPO i Roadrunner, zdecydowało się skorzystać z okazji i przejąć aktywa bankrutującej firmy. Dzięki temu Estes zyskuje istotną przewagę, otwierając serię nowych terminali na terenie całego kraju. To wpływa pozytywnie na efektywność, niezawodność i wartość usług dla klientów.

Źródło: https://www.dcvelocity.com/articles/60538-estes-to-open-wave-of-new-freight-terminals-acquired-from-bankrupt-yellow-corp

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!