Amazon otrzymał zielone światło od FAA do ekspansji swojego programu dostawy dronami

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zezwoliła Amazonowi na obsługę swoich dronów poza bezpośrednią linią widzenia operatora. To pozwolenie daje firmie możliwość rozszerzenia swoich usług dostaw za pomocą dronów MK-27, jak ogłosił ostatnio gigant handlu online.

Nowe perspektywy dla dostaw Amazona

"Cieszymy się, że możemy podzielić się informacją, iż FAA udzieliło Prime Air dodatkowych uprawnień, pozwalających nam operować naszymi dronami poza wizualną linią widzenia. Dzięki temu możemy teraz obsługiwać większą liczbę klientów za pośrednictwem dronów oraz efektywnie rozwijać i skalować nasze operacje dostaw dronami" - powiedziało Amazon w oświadczeniu prasowym.

Nowe technologie, nowe możliwości

FAA wymaga od firm ubiegania się o zezwolenie na obsługę dronów poza wizualnym polem widzenia operatora. Amazon stwierdził, że udało mu się to osiągnąć dzięki rozwinięciu technologii "wykrywaj i unikaj". Firma twierdzi: "Spędziliśmy lata na rozwijaniu, testowaniu i udoskonalaniu naszego pokładowego systemu wykrywania i unikania, aby nasze drony mogły wykrywać i unikać przeszkód w powietrzu, w tym prawdziwych samolotów, helikopterów i balonów na gorące powietrze."

Amazon poszukiwał zezwoleń FAA po opóźnieniach

Pozwolenie FAA przychodzi po opóźnieniach w realizacji ambicji Amazona dotyczących dronów, które były spowodowane awariami podczas testów w terenie. W jednym z incydentów dron spadł z wysokości 180 stóp i "rozpadł się na kawałki, kiedy uderzył w ziemię".

Poszerzenie programu na inne obszary

Amazon rozpoczął realizację dostaw za pomocą dronów w 2022 roku w swoich centrach dystrybucji w College Station w Teksasie oraz Lockeford w Kalifornii. Teraz, dzięki nowemu pozwoleniu FAA, firma wkrótce będzie mogła rozszerzyć ten program na więcej gęsto zaludnionych obszarów.

Źródło:www.businessinsider.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!