Global Airlines zakończyło pierwszy transatlantycki lot Airbus A380

Global Airlines, brytyjski start-up lotniczy, zakończył swój pierwszy transatlantycki lot samolotem Airbus A380. Plany przewoźnika obejmują regularne loty między Londynem a Nowym Jorkiem na pokładzie jednego z największych samolotów pasażerskich na świecie.

Krytyka i podejrzliwość

Wybór Airbusa A380 budzi jednak pewne kontrowersje. Krytycy podkreślają, że te maszyny tracą na popularności, a kilku przewoźników zdecydowało się na ich wycofanie w trakcie pandemii ze względu na wysokie koszty zużycia paliwa. Dodatkowo duża pojemność A380 wymaga silnego popytu na trasach, na których lata samolot, co może stanowić wyzwanie dla nowego przewoźnika.

Nie tylko loty

Global Airlines planuje doposażyć Airbus A380 w 471 miejsc. Mimo trudności, entuzjaści lotnictwa są podekscytowani możliwością lotów tak ogromną maszyną. Przewoźnika założył 35-letni James Asquith, znany jako najmłodsza osoba, która odwiedziła wszystkie suwerenne państwa świata. Jest również właścicielem platformy wymiany domów na wakacje „Holiday Swap”.

Przyszłość A380

Global Airlines na swoje pierwsze maszyny umożliwiające wielkogabarytowe loty wybrał A380, mimo że samolot ten traci popularność na rynku. Czy założyciel firmy, James Asquith, wie coś, czego nie wiedzą inni i jego ryzykowna strategia okaże się słuszna, przekonamy się w przyszłości. Mimo to, pierwszy transatlantycki lot firmy, z Kalifornii do Glasgow, był obserwowany przez ponad 20 000 osób za pośrednictwem platformy Flightradar24. Planespotters w Szkocji byli jednak nieco rozczarowani, widząc, że samolot nadal jest malowany w barwy China Southern Airlines, poprzedniego operatora.

Entuzjazm Global Airlines

Mimo wątpliwości części środowiska lotniczego i krytyki Global Airlines z entuzjazmem patrzy w przyszłość. Plany obejmują zdobycie trzech kolejnych A380. Czy te samoloty okażą się strzałem w dziesiątkę? Tego dowiemy się w nadchodzących miesiącach.

Źródło: /www.businessinsider.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!