BYD, największy producent EV w Chinach, planuje wprowadzić na rynek swojego pierwszego elektrycznego pickupa

BYD, największy chiński producent samochodów elektrycznych, planuje wprowadzić na rynek swojego pierwszego elektrycznego pickupa do końca tego roku. Pick-up może stanowić konkurencję dla ofert Forda, Toyoty, a także dla Cybertrucka od Tesli. BYD podało również, że jest w trakcie przygotowań do wprowadzenia konkurenta Cybertrucka.

Start sprzedaży w 2024 roku

Firma opublikowała w czwartek obraz elektrycznego pick-upa, który ma jaskrawe pomarańczowo-niebieskie malowanie. BYD poinformowało, że planuje rozpocząć sprzedaż pojazdu w 2024 roku, nie ogłoszono jednak ceny. BYD stawia czoła konkurencji, w tym Cybertruckowi, którego Tesla wprowadziła na rynek w zeszłym roku, a także takim pojazdom jak Ford F-150 Lightning i Toyota Hilux.

Ekspansja poza Chiny

W ostatnich miesiącach firma otworzyła nowe fabryki m.in. w Meksyku i na Węgrzech, w związku z dążeniem do zwiększenia sprzedaży poza Chinami. Najnowsze plany BYD pojawiły się w momencie, gdy firma boryka się ze spadkiem sprzedaży swoich samochodów elektrycznych, co jest spowodowane głównie przez to, że klienci na całym świecie wybierają tańsze opcje hybrydowe.

Reakcja BYD

Nowy pick-up BYD to pierwszy pojazd marki z nową "energią". Obecna oferta pojazdów elektrycznych firmy obejmuje modele od pięciodrzwiowego hatchbacka Seagulla, który sprzedaje się za mniej niż 10 000 dolarów i był drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Chinach w ostatnim kwartale, po super samochodzie U9, który kosztuje ponad 200 000 dolarów. Wydaje się, że oferta BYD jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku i rosnącą konkurencję w segmencie samochodów elektrycznych.

Źródło: https://www.businessinsider.com/byd-tesla-china-electric-cars-pickup-truck-ford-toyota-evs-2024-4?IR=T

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!