Ekranizacja kultowej gry wideo

"Fallout" to serial platformy Amazon, który jest adaptacją postapokaliptycznej serii gier wideo Bethesda Softworks. Akcja rozgrywa się w alternatywnym świecie, gdzie technologia nuklearna jest powszechnie stosowana. W obsadzie znajdują się aktorzy znani m.in. z "Yellowjackets" i "The Hateful Eight". Gry "Fallout" przyciągają graczy od końca lat 90., a teraz ta legendarna seria doczekała się swojej ekranizacji na platformie Amazon Prime Video. Premiera serialu zaplanowana jest na 12 kwietnia, zabierając widzów w podróż przez postapokaliptyczną pustynię znaną z gier.

Nowe wyzwania Elli Purnell

Główną postacią w serialu „Fallout” jest Lucy MacLean, mieszkanka schronu urodzona i wychowana w Vault 33 po apokalipsie, którą gra Ella Purnell. Wcześniej grała Jackie, członka szkolnej drużyny piłkarskiej, która przetrwała katastrofę lotniczą w kanadyjskiej dziczy w serialu „Yellowjackets”. W „Fallout” Lucy spędziła całe swoje życie w Vault 33 ze swoim ojcem i bratem. Wykształcona przez firmę stojącą za podziemnym schronem, Vault-Tec, nabyła idealistyczną wizję świata. Jednak kiedy opuszcza bezpieczne mury Vaultu, aby odnaleźć swojego ojca na zewnątrz, musi szybko dostosować się do nowych warunków.

Odtwórcy głównych ról

Podczas poszukiwań swojego zaginionego ojca, Lucy spotyka Ghoula, napromieniowanego łowcę nagród,  w którego wciela się  Walton Goggins. Kolejną istotną postacią jest Maximus, członek Brotherhood of Steel, którego gra Aaron Moten. Głównym punktem fabuły jest ojciec Lucy, Hank MacLean, zaginiony z Vault 33, w którego rolę wciela się Kyle MacLachlan. Nazwiska tych aktorów mogą brzmieć znajomo - Goggins występował jako Boyd Crowder w "Justified" oraz kapitan Mannix w "The Hateful Eight" Quentina Tarantino. Moten znany jest z roli Bena w serialu "Next" na Foxie oraz Peteya w "The Night Of" na HBO. MacLachlan zasłynął jako agent Dale Cooper w "Twin Peaks" Davida Lyncha, a także Kapitan w "How I Met Your Mother" oraz Calvin Johnson w "Agents of S.H.I.E.L.D."

Podsumowanie

"Fallout" to wielowątkowy serial, który stanowi adaptację popularnej serii gier wideo. Obsada, składająca się ze znanych aktorów gwarantuje wysoką jakość aktorstwa i doskonale wpisuje się w świat stworzony przez gry. Premiera serialu zaplanowana jest na 12 kwietnia na platformie Amazon Prime, oferując fanom możliwość zgłębienia postaci i ich historii.

Więcej szczegółów znajdziecie tu: Link do oryginalnego artykułu

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!