Przebudowa zarządu OpenAI kontynuowana po odejściu Jana Leike

W ostatnim czasie notujemy szereg istotnych zmian w zespole OpenAI. Jednym z najnowszych wydarzeń jest odejście Jana Leike'a, współlidera grupy Superalignment w OpenAI. To tylko jedno z wielu wyrazistych odejść z zespołu OpenAI w ostatnich miesiącach.

Jan Leike i Ilya Sutskever opuszczają OpenAI

Jan Leike, współlider grupy Superalignment w OpenAI, ogłosił swoje odejście za pośrednictwem ostatniego tweeta. Jego grupa koncentrowała się na zapewnieniu, aby systemy sztucznej inteligencji były zgodne z interesami ludzi. Wcześniej, we wrześniu, Leike znalazł się wśród 100 najbardziej wpływowych osób w dziedzinie sztucznej inteligencji według magazynu Time. Kilka godzin po jego ogłoszeniu, podobną decyzję ogłosił Ilya Sutskever, drugi lider grupy Superalignment i współzałożyciel OpenAI. Sutskever poinformował w swoim poście na X (dawniej Twitter), że po prawie dekadzie pracy opuszcza OpenAI. Wyraził również entuzjazm w związku z nadchodzącymi krokami, obiecując ujawnienie więcej szczegółów "w odpowiednim czasie".

Kolejne ważne odejścia z OpenAI

Ostatnie doniesienia związane z OpenAI są zgodne z trendem odejść z firmy, który obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach. Według informacji podanych przez The Information dwa tygodnie temu z firmy odeszli Diane Yoon, VP ds. osób oraz Chris Clark, szef działu non-profit i inicjatyw strategicznych. Oprócz nich, z zespołu Superalignment odeszli badacze Leopold Aschenbrenner i Pavel Izmailov. Z kolei według raportu BI, dwaj pracownicy związani z bezpieczeństwem i zarządzaniem również opuścili firmę w ostatnich miesiącach - Daniel Kokotajlo w zeszłym miesiącu, a William Saunders w lutym.

Jak firma poradzi sobie ze zmianami?

Odejście Jana Leike stanowi kolejny znaczący moment w serii wybitnych odejść z OpenAI. W połączeniu z opuszczeniem firmy przez Ilyę Sutskevera współzałożyciela i czołowego naukowca OpenAI, te zmiany budzą liczne spekulacje dotyczące przyszłości firmy oraz planów Leike'a i Sutskevera. Warto przyjrzeć się, w jaki sposób firma poradzi sobie z tymi zmianami oraz jak wpłyną one na jej dalszy rozwój. OpenAI oraz Leike nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz wysłaną przez Business Insider, co dodatkowo podsyca ciekawość na temat przyszłych kierunków działania firmy.

Źródło: www.businessinsider.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!