Korea Północna kreuje nowe stosunki dyplomatyczne

Kim Jong Un, popierany przez Rosję, podejmuje ofensywę dyplomatyczną w celu wzmocnienia stosunków z Iranem. Niedawno Yun Jong Ho, minister ds. ekonomicznych spraw zagranicznych Korei Północnej, odbył rzadką wizytę w Iranie, co wskazuje na rosnące zaangażowanie obu państw w relacje dyplomatyczne.

Nowy kierunek dyplomacji Pjongjangu

Odwiedziny te stanowią część wysiłków Pjongjangu mających na celu nawiązanie nowych kontaktów dyplomatycznych, wykorzystujących swoje stosunki z Moskwą. Delegacja Korei Północnej, w tym Yun Jong Ho, opuściła kraj we wtorek - poinformowała o tym oficjalna agencja prasowa KRLD w środę.

Rosyjsko-koreańska współpraca

Stosunki między Pjongjangiem a Kremlem się zacieśniają. W 2023 roku doszło do rozmów między prezydentem Rosji Władimirem Putinem a przywództwem Korei Północnej. Ponadto, Pjongjang, dążąc do poszerzenia swojego kręgu dyplomatycznego, wybiera kraje, które są przyjazne Moskwie. To może sygnalizować nową strategię w polityce zagranicznej Korei Północnej.

Zwiększenie wpływów na arenie międzynarodowej

Korea Północna wykorzystuje swoje relacje z Rosją do nawiązania bliższych kontaktów z Iranem. Jest to zdecydowanie strategiczny ruch w polityce zagranicznej Korei Północnej, który może znacznie zwiększyć jej wpływ na arenie międzynarodowej. Czas pokaże, jakie będą skutki tej dyplomatycznej ofensywy Pjongjangu.

Źródło: asia.nikkei.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!