Bill Gates nauka planowania od Warrena Buffeta

Bill Gates podzielił się lekcją dotyczącą planowania, którą otrzymał od miliardera Warrena Buffeta. Założyciel Microsoftu, znany z rygorystycznego podejścia do zarządzania czasem, wyznał, że zrozumienie i przyjęcie podejścia Buffeta do trzymania luźnej agendy znacząco zmieniło jego perspektywę na organizację czasu.

Od niewyspanego perfekcjonisty do zwolennika swobodnego planowania

Gates przyznaje, że na początku swojej kariery w Microsoft pracował zgodnie z bardzo szczegółowym harmonogramem, planując dosłownie każdą minutę swojego dnia. Takie podejście, które przyczyniło się do wprowadzenia innowacji w świecie technologii, wydawało mu się wówczas jedynym słusznym rozwiązaniem. Przyznał również, że w ubiegłym roku uważał sen za "lenistwo" i rywalizował z kolegami o to, kto mniej odpoczywał.

Buffett pokazał nową drogę

To właśnie podejście Warrena Buffetta, CEO Berkshire Hathaway, przyciągnęło uwagę Gatesa. Buffett od dawna propaguje zwiększanie produktywności poprzez eliminowanie zbędnych zajęć. Ludzie, którzy mogą skupić się na kreatywnych zadaniach zamiast na niekończącej się serii mało istotnych obowiązków, są zazwyczaj szczęśliwsi, bardziej produktywni i bardziej zaangażowani w swoją pracę.

Zmiana perspektywy czyli wolne ręce w planowaniu

Pod wpływem obserwacji Buffetta, Gates postanowił odprężyć swój harmonogram. W 2020 roku znacznie więcej czasu poświęcił na takie aktywności jak gra w tenisa, czytanie, prowadzenie bloga, a przede wszystkim spędzanie czasu z rodziną. Podsumowując ten etap swojego życia, Gates stwierdził: „Ty kontrolujesz swój czas. To nie jest miarą twojej powagi, że wypełniasz każdą minutę w swoim harmonogramie."

Pozornie prosta rewelacja

Podsumowując, cenna lekcja od Warrena Buffetta to przekonanie, że nie trzeba wypełniać każdej sekundy harmonogramu, aby odnieść sukces w życiu i biznesie. Ta pozorna prosta rewelacja miała ogromny wpływ na podejście do planowania czasu u jednego z najbardziej znanych miliarderów świata.

Źródło: www.businessinsider.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!