Bank of America wierzy w sukces akcji Tesli

Elon Musk ogłosił, że Tesla zwalnia ponad 10% pracowników, ale to nie zmieniło postrzegania firmy przez inwestorów. Wręcz przeciwnie - szacuje się, że akcje Tesla mogą wzrosnąć o 35% po opublikowaniu wyników za pierwszy kwartał, zgodnie z prognozami Bank of America. Bank ten podniósł rekomendację dla akcji Tesla do "kupuj" i przedstawił czteropunktowy plan, który ma szansę zwiększyć wartość akcji.

Plan napędzający wzrost akcji Tesla

Tesla poinformowała, o niższych niż oczekiwano zyskach i przychodach w pierwszym kwartale, ale jednocześnie ogłosiła przyspieszenie rozwoju niskokosztowego samochodu. Pojawiły się obawy, że firma może porzucić plany taniego modelu na rzecz koncentracji na rozwoju tzw. "robotaxi". Jednakże, według noty analityka Banku Ameryki, Johna Murphy'ego, który podniósł rekomendację dla akcji Tesla z "neutralnej" do "kupuj" i utrzymał swoją cenę docelową na poziomie 220 dolarów, taki plan ma duży potencjał do zrealizowania.

Czteropunktowy plan

  1. Nowe modele pojazdów będą wprowadzane szybciej i efektywniej niż pierwotnie przewidywano.
  2. Wydarzenie 'Robotaxi' planowane na 8 sierpnia przedstawi funkcję 'Full Self-Driving' (FSD) oraz platformę nowej generacji.
  3. Oszczędności kosztów mają osiągnąć docelowy roczny poziom przekraczający 1 miliard dolarów po planowanych separacjach, które odbędą się później w tym roku.
  4. Potencjalna licencja dla funkcji 'Full Self-Driving' (FSD) może być nawet przyznana pod koniec tego roku dla 1 do 2 głównych producentów samochodów.

Pozytywne reakcje

"Bez wątpienia, kombinacja wszystkich tych czynników może nie zmienić strukturalnie długoterminowej ścieżki firmy, ale w perspektywie krótkoterminowej, wiadomości sugerują, że ryzyko dla akcji zaczyna się zdecydowanie bardziej pozytywnie." - powiedział John Murphy. Inwestorzy reagują pozytywnie na raport finansowy Tesli i jej zobowiązanie do budowy niskokosztowego samochodu, z akcjami Tesla rosnącymi nawet o 14% w środowych transakcjach, pomimo niespełnienia oczekiwań.

Źródło: markets.businessinsider.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!