Firma American Express Global Business Travel (AmexGBT) przejmuje swojego rywala, firmę CWT, za kwotę 570 milionów dolarów. Transakcja ma na celu umocnienie pozycji AmexGBT w sektorze zarządzania podróżami korporacyjnymi, dodając do portfolio firmy 4000 nowych klientów, w tym takie firmy jak Google, Aon i Bank of America.

Przejęcie następuje w momencie, gdy branża turystyczna doświadcza rosnącej konkurencji i konsolidacji, dążąc do wyjścia ze strat spowodowanych pandemią. Global Business Travel Association przewiduje, że wydatki na podróże służbowe wrócą do poziomu sprzed pandemii, osiągając 1,4 biliona dolarów w 2024 roku i wzrosną do niemal 1,8 biliona dolarów do 2027 roku.

Paul Abbott, dyrektor generalny AmexGBT, wyraził optymizm co do perspektyw rynku podróży biznesowych, wskazując na "ogromny potencjał wzrostu". Mimo że ożywienie branży było nierówne, z dużymi liniami lotniczymi zgłaszającymi spadek wydatków korporacyjnych, hotele i wydarzenia biznesowe szybciej wracały do wartości z przed pandemii.

Abbott spodziewa się, że w tym roku obraz rynku będzie bardziej zrównoważony, z oczekiwaniem na wzrost wydatków dużych korporacji. "Myślę, że w tym roku zobaczymy dużo bardziej zrównoważony obraz.

W odpowiedzi na rosnące wymagania klientów dotyczące zaawansowanych narzędzi cyfrowych, Abbott zauważa, że konsolidacja w "bardzo dużej, rozdrobnionej i rozwijającej się branży" jest nieunikniona. Inwestycje wymagane do spełnienia przyszłych oczekiwań klientów są znaczące, przy czym duży nacisk kładziony jest na najlepszych ludzi, najlepszą technologię oraz oprogramowanie i usługi dostarczane na skalę globalną.

Przejęcie CWT przez AmexGBT, które ma zostać zakończone w drugiej połowie roku, stanowi krok w kierunku realizacji tej wizji. Patrick Andersen, dyrektor generalny CWT, podkreśla, że połączenie sił z AmexGBT przyspieszy realizację wizji przyszłości biznesowych podróży, opartej na technologii.

AmexGBT, wyodrębnione w 2014 roku jako wspólne przedsięwzięcie przez American Express, zadebiutowało na giełdzie w 2022 roku poprzez fuzję z firmą typu blank check, wspieraną przez Apollo Global Management. Ten ruch potwierdza długoterminowe zaangażowanie firmy w innowacje i rozwój sektora podróży służbowych.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!