Szybka ekspansja obciąża japońską sieć dyskontową Don Quijote

Japońska firma Pan Pacific International Holdings, operator dyskontowej sieci handlowej Don Quijote, staje w obliczu spadku zysków w swoich sklepach w Azji, podczas gdy intensywnie pracuje nad powtórzeniem sukcesu osiągniętego na rodzimym rynku w trakcie szybko rosnących operacji za granicą.

Ekspansja w Azji

Mimo że firma odnotowała w pierwszym półroczu 48,2 miliarda jenów ($318 milionów) zysku netto, co stanowi wzrost o 31% rok do roku i jest to najwyższy wynik w tym okresie w historii, prezes Pan Pacific, Naoki Yoshida, wyraził skruchę odnośnie do sytuacji firmy w Azji podczas konferencji wynikowej w lutym.

Trudności na drodze do sukcesu

Szybka ekspansja firmy w Azji sprawiła, że stawiła ona czoła spadkowi zysków na sklep, mimo rekordowych wyników finansowych. To pokazuje, jak trudne może być powielenie domowego sukcesu na rynkach zagranicznych dla firm o silnie zlokalizowanej ofercie.

Zmiana strategii biznesowej

W obliczu tych wyzwań Don Quijote zmienia strategię, starając się zahamować spadek zysków na sklep. Jest to kluczowe, aby utrzymać rozwój firmy i zapewnić, aby jej ekspansja w Azji była zrównoważona i zyskowna.

Przyszłość firmy

Don Quijote, główny operator dyskontowej sieci detalicznej w Japonii, doświadcza wyzwań związanych z szybką ekspansją w Azji. Pomimo znaczących zysków na poziomie korporacyjnym, firma boryka się ze spadkiem zysków na poziomie indywidualnych sklepów. W odpowiedzi spółka dąży do zahamowania tego spadku i zapewnienia długoterminowego, zrównoważonego rozwoju.

Źródło: https://asia.nikkei.com/Business/Retail/Japan-discount-chain-Don-Quijote-burdened-by-rapid-Asian-expansion

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!