Steve Ballmer - Nowy Gigant Finansowy

Steve Ballmer, który zastąpił Billa Gatesa na stanowisku CEO Microsoftu, jest obecnie cenniejszy od swojego dawnego szefa. Według szacunków, jego majątek wynosi 157 miliardów dolarów. Akcje Microsoftu gwałtownie wzrosły w wyniku boomu na sztuczną inteligencję, co znacząco zwiększyło majątek Ballmera. Były asystent Gatesa wzniósł się na szczyt listy najbogatszych ludzi na świecie, przekraczając fortunę swojego dawnego szefa po raz pierwszy.

Sztuczna Inteligencja - Klucz do Bogactwa

Fortuna Steve'a Ballmera więcej niż podwoiła się, wzrastając z 77 miliardów dolarów w listopadzie 2022 roku do 157,2 miliarda dolarów na koniec poniedziałkowej sesji, co umieściło go na szóstym miejscu na Indeksie Miliarderów Bloomberga. Gates, legendarny współzałożyciel Microsoftu i znany filantrop, zajmuje siódme miejsce z majątkiem warty 156,7 miliarda dolarów. Rok temu Gates był o 17 miliardów dolarów bogatszy niż Ballmer.

Droga Ballmera do Bogactwa

Ballmer zawdzięcza swoje bogactwo dołączeniu do Microsoftu w 1980 roku jako asystent prezesa - funkcji bardziej podobnej do menedżera biznesowego niż asystenta osobistego. Początkowo zgodził się na podstawową pensję 50 000 dolarów plus 10% zysków, które wygenerował. Jego wynagrodzenie szybko stało się ogromne, więc zgodził się wymienić je na znaczący pakiet udziałów, według Forbesa.

Podsumowanie

Wartość netto Ballmera gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich 18 miesięcy, głównie dzięki inwestycjom Microsoftu w sztuczną inteligencję, w tym w OpenAI. Akcje Microsoftu skoczyły o ponad jedną trzecią w ciągu ostatniego roku. Szacunki majątku Ballmera zakładają, że zachował większość swoich udziałów w Microsoft, które są warte ponad 150 miliardów dolarów. Jest to niezwykle godne uwagi, że Ballmer jest oficjalnie bogatszy niż Gates, co pokazuje, jak rzadko zdarza się, aby pracownik stał się bogatszy niż założyciel firmy.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!