Okupanci odmawiają opuszczenia londyńskiego pubu Gordona Ramsaya

Grupa okupantów, która zajęła jeden z londyńskich pubów należących do Gordona Ramsaya, zadeklarowała, że nie zamierza opuszczać zajętego obiektu, mimo wysiłków prawnych właściciela. Pub York & Albany, obecnie wystawiony na sprzedaż za 13 milionów funtów, zyskał nowych, nieproszonych mieszkańców, którzy mają swoje własne plany co do niego.

Okupacja i zamiana w "przestrzeń społecznościową"

Okupanci zajęli pub York & Albany tydzień temu, z zamiarem przekształcenia go w "przestrzeń społecznościową". Twierdzą, że jest to kwestia sprawiedliwości, zwłaszcza w kontekście astronomicznych cen nieruchomości w zamożnym Londynie, które są poza zasięgiem dla wielu osób. "Wydaje się słuszne, że nieruchomości warte 13 milionów funtów, do których większość ludzi nigdy nie miałaby dostępu, powinny być otwarte dla wszystkich" - powiedzieli okupanci.

Sytuacja prawna

W pierwszych dniach okupacji prawnicy Gordon Ramsay Holdings International Limited (GRHI) uzyskali nakaz sądowy na odzyskanie obiektu. Niemniej jednak część z tych obwieszczeń, które zostały przyklejone na drzwiach pubu, została zdjęta w sobotę, a jeden z okupantów poinformował o wynegocjowaniu umowy. "Uzgodniliśmy warunki z właścicielem, nie z Ramsayem. Nadal jesteśmy tutaj i nie zamierzamy opuszczać tego miejsca. Stanowimy dla niego ochronę" - oświadczyli.

Ramsay kontra Love

Nieruchomość, oznaczona jako budynek o znaczeniu historycznym klasy II, była już przedmiotem sporu prawnego między Gordonem Ramsayem a reżyserem filmowym Garym Lovem, który nabył wieczyste użytkowanie w 2007 roku. Ramsay, znany celebryta, restaurator i prezenter telewizyjny, wynajmował pub od Love'a na mocy 25-letniej umowy. Próby zerwania tej umowy w 2015 roku zakończyły się niepowodzeniem. Obecnie budynek jest wystawiony na sprzedaż za 13 milionów funtów, czyli około 16 milionów dolarów.

Problem na skalę światową

To nie pierwszy raz, kiedy okupanci stają się tematem nagłówków w tym roku. W Nowym Jorku para miała trudności z wprowadzeniem się do zakupionego za 2 miliony dolarów domu w Queens, ponieważ okupant odmówił opuszczenia nieruchomości. Para złożyła pozew w celu eksmisji okupanta, jednak ten kontratakował, oskarżając ich o nękanie. Skomplikowana sytuacja w londyńskim pubie pokazuje, że okupacja nieruchomości to problem, który dotyka właścicieli na całym świecie.

Źródło: https://www.businessinsider.com/gordon-ramsay-london-pub-squatters-refuse-to-vacate-premises-2024?IR=T

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!