YouTube wprowadza nową platformę gamingową

Wielka wiadomość dla miłośników gier! YouTube, dotychczas znany głównie jako platforma do udostępniania filmów, właśnie wprowadził nową platformę dla graczy - Playables. Ta inicjatywa jest kolejnym krokiem w rozwoju ryku gier mobilnych, gdzie YouTube wchodzi do konkurencji, podążając śladem Netflixa.

Co oferuje platforma Playables?

YouTube Playables to nowa platforma, na której gracze mogą cieszyć się ponad 75 grami za darmo. W odróżnieniu od typowych usług streamingowych platforma gier umożliwia rozgrywki zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. Wśród najbardziej popularnych tytułów znajdują się lekkie gry mobilne, takie jak "Angry Birds", "Cut the Rope" i "Trivia Crack". Co istotne, Playables pozwala użytkownikom zapisywać swoje postępy w grze oraz śledzić osiągane wyniki.

Rosnąca konkurencja na rynku gier

YouTube nie był pierwszym, który zdecydował się na taką inicjatywę. Wcześniej podobną platformę dla graczy wprowadził Netflix. Głównym celem takiego kroku było zatrzymanie użytkowników na dłużej na różnych platformach oraz zwiększenie czasu ich interakcji. Na platformie gamingowej Netflixa szczególną popularnością cieszyły się stare, kultowe gry z serii "Grand Theft Auto", które zyskały na popularności po zapowiedzi kolejnej, szóstej części.

Wielki potencjał

Decyzja YouTube o uruchomieniu platformy gamingowej podkreśla dynamiczny rozwój rynku gier mobilnych oraz ogromny potencjał tego segmentu. Platforma Playables zaoferuje rozrywkę nie tylko dla zapalonych graczy, ale także dla osób poszukujących krótkiej przerwy od pracy czy nauki. Warto zauważyć, że wszystkie gry dostępne na Playables są darmowe, co stanowi istotną zaletę tego nowego serwisu.

Źródło:www.businessinsider.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!