Nowa CFO Google, Anat Ashkenazi

Alphabet Inc., matka korporacyjna Google, ogłosiła w środę nominację nowej dyrektor finansowej - Anat Ashkenazi. Ashkenazi, która ma ponad dwie dekady doświadczenia w firmie Eli Lilly, obejmie nowe stanowisko z roczną pensją wynoszącą milion dolarów. Co więcej, jako premię powitalną otrzyma prawie 10 milionów dolarów, oraz przyznano jej opcje na akcje Google.

Zarobki Ashkenazi

Anat Ashkenazi przyjęła nową rolę w Google z imponującą premią powitalną. Według informacji podanych przez The Wall Street Journal, była dyrektor z Eli Lilly otrzymała premię powitalną w wysokości 9.9 miliona dolarów oraz akcje o wartości 13.1 miliona dolarów. Dodatkowo jej roczna pensja wynosi milion dolarów, z możliwością otrzymywania rocznych premii nawet do 200% tej kwoty. Ashkenazi pozostanie na stanowisku dyrektora finansowego i wiceprezesa w firmie farmaceutycznej do końca lipca, po czym rozpocznie pracę w Google. Obecnie trwają poszukiwania jej następcy w Eli Lilly, gdzie pracowała przez ponad dwie dekady.

Edukacja i kariera

Anat Ashkenazi, zgodnie z jej biografią, uzyskała tytuł licencjata z finansów i ekonomii na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, a następnie zdobyła tytuł MBA na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Przed rozpoczęciem pracy w Eli Lilly w 2001 roku, miała doświadczenie w sektorze usług finansowych, pracując dla Maalot Standard & Poor's oraz Banku Hapoalim w Izraelu. Jej wybór na stanowisko dyrektora finansowego w Google nie jest przypadkowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę intensywne inwestycje tej firmy w dziedzinę sztucznej inteligencji. Przez ostatnie 23 lata kariery w Eli Lilly, Anat Ashkenazi pełniła różnorodne role, obejmujące strategię, finanse oraz najnowszą pozycję jako starszy wiceprezydent, kontroler i dyrektor finansowy w laboratoriach badawczych Lilly. Jednym z jej głównych osiągnięć w Eli Lilly jest osiągnięcie kapitalizacji rynkowej firmy przekraczającej 800 miliardów dolarów, głównie dzięki dwóm nowym produktom przedsiębiorstwa.

Ze świata farmacji na rynek technologii

Przejście Anat Ashkenazi do Google oznacza przeniesienie jej doświadczenia ze złożonego świata farmacji na równie wymagający rynek technologii. Jej znacząca premia powitalna oraz opcje na akcje Alphabet, Inc. świadczą o jej wartości jako przywódcy w tej branży. Dan Ives, dyrektor zarządzający firmy Wedbush Securities, skomentował ten krok dla Business Insider: "To silny kandydat, który wypełni lukę w Alphabet w kluczowym momencie wzrostu i rewolucji sztucznej inteligencji."

Źródło: www.businessinsider.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!