Microsoft Nakazuje Pracownikom w Chinach Żeby Korzystali z iPhone'ów

Microsoft, jeden z największych gigantów technologicznych na świecie, podjął zaskakującą decyzję dotyczącą swojej załogi w Chinach. Od września wszyscy pracownicy firmy w tym kraju będą korzystać wyłącznie z urządzeń Apple do pracy. Informacja ta została podana przez agencję Bloomberg.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Decyzja Microsoftu jest podyktowana względami bezpieczeństwa. Firma wprowadza nowe standardy zgodnie z globalną inicjatywą Secure Future Initiative (SFI), uruchomioną w listopadzie ubiegłego roku. Pracownicy będą musieli weryfikować swoją tożsamość za pomocą menedżera haseł Microsoft Authenticator oraz aplikacji Identity Pass, które są dostępne wyłącznie na urządzeniach Apple. Powodem jest brak dostępności sklepu Google Play w Chinach, co uniemożliwia użycie urządzeń z systemem Android.

Reakcja na fale ataków cybernetycznych

Zmiana ta jest również odpowiedzią na serię ataków cybernetycznych z Rosji i Chin na infrastrukturę Microsoftu. Firma była krytykowana za niedawne problemy z bezpieczeństwem. W raporcie US Cyber Safety Review Board z marca pojawiły się informacje o "kaskadzie uniknionych błędów" w systemach Microsoftu. Ataki hakerów na Microsoft Exchange Online doprowadziły do wycieku około 60 000 maili tylko z Departamentu Stanu USA.

Podsumowanie

Microsoft zdecydowanie zareagował na zagrożenia cybernetyczne, stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. W dobie rosnącej liczby ataków hakerskich i coraz większej złożoności systemów informatycznych, podjęcie takich działań może stanowić sygnał dla innych globalnych korporacji do zaostrzenia polityk bezpieczeństwa. Czas pokaże, czy decyzja o przymusowym użyciu iPhone'ów przełoży się na lepszą ochronę danych korporacyjnych.

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!