Laurene Powell Jobs inwestuje w nieruchomości w Malibu

Laurene Powell Jobs, wdowa po współzałożycielu Apple, Steve'u Jobsie, kontynuuje inwestycje w prestiżowe nieruchomości. Ostatnio dołączyła do swojej kolekcji kolejną posiadłość, którą nabyła za imponującą sumę 94 milionów dolarów. Wybór ponownie padł na Malibu, znaną i bogatą część Los Angeles.

Nowy zakup w Paradise Cove

Powiadomienie o transakcji, jak podaje Los Angeles Times, dotyczy nieruchomości usytuowanej w Paradise Cove, zamożnej dzielnicy Malibu. Jest to największa transakcja związana z domem w południowej Kalifornii w 2024 roku do tej pory. Laurene Powell Jobs dołącza tym samym do grona miliarderów, którzy wybrali Paradise Cove na swoją posiadłość. W tej ekskluzywnej lokalizacji swoje miejsce mają także Jan Koum, współzałożyciel WhatsAppa, oraz Marc Andreessen, znany kapitalista. W poprzednim roku Beyoncé i Jay-Z zapisali się na kartach historii, wydając na posiadłość w Paradise Cove rekordowe 200 milionów dolarów.

Rosnąca kolekcja nieruchomości

Fascynacja Laurene Powell Jobs Paradise Cove rozpoczęła się już w 2015 roku, kiedy to miliarderka dokonała zakupu pierwszej nieruchomości o powierzchni 13,000 stóp kwadratowych za 44 miliony dolarów. Niestety, ten dom został później zniszczony. Kolejne nieruchomości zostały dodane do jej portfela w 2017 i 2021 roku. Łącznie od 2015 roku Powell Jobs wydała na nieruchomości w Malibu ponad 170 milionów dolarów.

Coś więcej niż hobby

Inwestowanie w nieruchomości to dla Laurene Powell Jobs więcej niż tylko hobby. Wdowa po założycielu Apple coraz bardziej zainteresowana jest nie tylko inwestycjami w nieruchomości, ale także akcjami takich firm jak Apple czy Disney. Według Forbesa jej majątek szacowany jest na 14,7 miliarda dolarów. Wspomniane nieruchomości są tylko częścią jej imperium, które ciągle się rozwija.

Źródło: www.businessinsider.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!