Indie przewyższą Japonię, stając się 4. największą gospodarką świata w 2025 roku

Według najnowszych prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF), Indie mają szansę wyprzedzić Japonię i stać się czwartą co do wielkości gospodarką świata już do 2025 roku. Zmienione prognozy sugerują, że ta zmiana może nastąpić rok wcześniej, niż pierwotnie przewidywano.

Zmiana pozycji na gospodarczym podium

Na tle światowej gospodarki dochodzi do ciekawej zmiany. W lutym 2022 roku Indie przewyższyły już Japonię pod względem krajowych sprzedaży samochodów. Teraz, według szacunków IMF, indyjski Produkt Krajowy Brutto (PKB) prawdopodobnie przekroczy japoński w 2025 roku, pozycjonując Indie jako czwartą co do wielkości gospodarkę świata. Przewiduje się, że PKB Indii wyniesie wtedy około 4.3398 miliardów dolarów, podczas gdy PKB Japonii wyniesie około 4.3103 miliardów dolarów.

Prognozy na przyszłość

Choć jest to tylko prognoza, jest to wyraźny sygnał siły i potencjału indyjskiej gospodarki. Indie od lat są jednym z najszybciej rosnących rynków na świecie, a teraz wydaje się, że ich siła ekonomiczna jest coraz bardziej rozpoznawalna na arenie międzynarodowej. Wzrost Indii jako mocarstwa gospodarczego ma potencjał wpływać na rzeczywistość gospodarczą na całym świecie.

Siła indyjskiej gospodarki

Na podstawie najnowszych danych IMF, Indie są na dobrej drodze, aby w 2025 roku stać się czwartą co do wielkości gospodarką na świecie, wyprzedzając Japonię. To wydarzenie, jeśli dojdzie do skutku, będzie kolejnym potwierdzeniem dynamicznego wzrostu i siły indyjskiej gospodarki.

Źródło: https://asia.nikkei.com/Economy/India-to-surpass-Japan-as-4th-largest-economy-in-2025-IMF-says

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!