Wkrótce porozumienie Hondy z Kanadą o budowie fabryki elektrycznych samochodów

Według raportu Nikkei Honda Motor jest bliski zawarcia umowy z rządem Kanady w sprawie realizacji projektu budowy nowej fabryki pojazdów elektrycznych w tym kraju. Zgodnie z porozumieniem, japoński producent samochodów otrzyma dotacje i inne formy wsparcia finansowego od rządu w Ottawie.

Honda inwestuje w produkcję w Ameryce Północnej

Honda ma zamiar uruchomić linię produkcyjną pojazdów elektrycznych o nazwie Zero w Ameryce Północnej, rozpoczynając od 2026 roku. Planowana fabryka w Kanadzie będzie drugim zakładem tego typu producenta samochodów na tym kontynencie. Nowa fabryka ma na celu nie tylko zwiększenie dostępności pojazdów elektrycznych na rynku, ale także wspomożenie Hondy w zwiększeniu udziału w segmencie pojazdów elektrycznych oraz tych z ogniwami paliwowymi.

Umowa przewiduje pomoc finansową od rządu Kanady

Pod warunkiem podpisania umowy, rząd Kanady przewiduje udzielenie dotacji i innych form wsparcia finansowego dla Hondy. Ta pomoc ma na celu stworzenie sojuszu, który przyczyni się do zwiększenia inwestycji w ekologiczne technologie transportowe, w tym pojazdy elektryczne (EV).

Kroki w kierunku zrównoważonej przyszłości

Inwestycje Hondy w fabrykę EV w Kanadzie są krokiem w kierunku zrównoważonej przyszłości. Oznaczają one zobowiązanie do produkcji samochodów zeroemisyjnych i zwiększenia udziału w rynku EV na kontynencie północnoamerykańskim. Kanada wspiera takie inicjatywy, oferując dotacje i inne formy wsparcia finansowego, co z kolei przyczynia się do zwiększenia inwestycji w technologie o niskiej emisji.

Źródło: asia.nikkei.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!