Elon Musk przywraca zespół Supercharger

Elon Musk, CEO Tesli, postanowił przywrócić zespół odpowiedzialny za budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych Supercharger. W ubiegłym miesiącu, w wiadomości do pracowników, Musk ogłosił rozwiązanie tej grupy. Jednak, jak podaje Bloomberg, miliarder zmienił zdanie i zdecydował się ponownie zatrudnić niektórych specjalistów.

Retrakcja decyzji

Zdaniem osób zaznajomionych z sytuacją, Musk przywrócił na pokład kilka osób. Wśród nich jest Max de Zegher, dyrektor ds. ładowania Tesli dla Ameryki Północnej. De Zegher, pracownik Tesli od 2013 roku, zaczynał od sprzedaży, zanim skupił się na infrastrukturze ładowania firmy w Wielkiej Brytanii, Europie i Ameryce Północnej. Nie jest natomiast jasne, ile osób z zespołu Supercharger zostało przywróconych.

Reakcje na decyzję

Pierwotna decyzja Muska o rozwiązaniu zespołu Supercharger zaskoczyła inwestorów, partnerów i klientów Tesli. Szczególnie dotknięci byli wielcy producenci samochodów, tacy jak General Motors, Ford i Mercedes-Benz, którzy adoptowali technologię ładowania Tesli. Oburzenie i negatywne reakcje wywołane rozwiązaniem zespołu Supercharger skłoniły Muska do zmiany decyzji.

Plany na najbliższą przyszłość

Ta niespodziewana zmiana stanowiska przez Muska podkreśla wyzwania, jakie napotyka, próbując przekształcić producenta samochodów elektrycznych w firmę skupioną na innowacyjnym oprogramowaniu. Musk ogłosił niedawno, że Tesla uruchomi długo oczekiwane robotaksi 8 sierpnia. Prezes Tesli twierdzi nawet, że roboty Optimus mogą stać się najcenniejszym aktywem firmy.

Źródło: www.businessinsider.com

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!