Czego należy unikać podczas przygotowywania domu do sprzedaży?

Staging domu, czyli profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży, może znacząco zwiększyć wartość domu i przyciągnąć potencjalnych nabywców. Według Raportu Realtor.com z 2023 roku, domy wystawione na sprzedaż po home stagingu sprzedają się o 88% szybciej i średnio o 20% drożej niż domy nieprzygotowane w ten sposób. A oto kilka błędów, których trzeba unikać podczas przygotowywania domu do sprzedaży:

Dekoracje typu "Żyj, Śmiej się, Kochaj" - Mogą być atrakcyjne dla obecnych mieszkańców, ale Dan Mazzarini, dyrektor kreatywny w BHDM Design, podkreślił, że powinny zostać usunięte podczas przygotowywania domu do sprzedaży. Według niego chodzi o uproszczenie i odsunięcie na bok swojego osobistego stylu.

Rodzinne zdjęcia i zabawki dzieci - Mogą pomóc stworzyć przytulną atmosferę, ale nie są najlepszym wyborem, gdy chodzi o home staging. Mazzarini rekomenduje usunięcie tych elementów, ponieważ mogą one odstraszyć potencjalnego nabywcę od wyobrażenia sobie siebie w tym domu.

Przedmioty na kuchennych blatach - Mazzarini i Baer zgodnie sugerują, by przed pokazem uprzątnąć kuchenne blaty, usuwając z nich małe sprzęty i inne przedmioty, które mogą sprawić, że pomieszczenie wygląda na mniejsze i nieuporządkowane.

Podsumowanie

Profesjonalne przygotowanie domu do sprzedaży jest kluczowe dla zwiększenia wartości nieruchomości i przyciągnięcia potencjalnych nabywców. Najważniejsze jest jednak, aby podczas procesu home stagingu unikać typowych błędów, takich jak zbyt osobiste elementy dekoracyjne, rodzinne fotografie czy niepotrzebne akcesoria kuchenne na blatach.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Business Insider

Udostępnij ten artykuł
Link został skopiowany!